Úspornost neubírá na atraktivitě

Jak napovídá letopočet v typovém označení, pár stavebních sezón se už tento dům německé společnosti Ytong Bausatzhaus staví. A řadí se k mimořádně oblíbeným.

Konstrukce domu INNO 2012 využívá všech předností kompletního stavebního systému Ytong, včetně například masivních střešních dílů a schodiště. Obvodové stěny jsou vyzděné z tvárnic Lambda Plus o tloušťce 450 mm, masivní strop zateplen prvky Multipor. Objekt má parametry nízkoenergetického domu, jeho energetickou bilanci dál vylepšuje tepelné čerpadlo systému vzduch-voda, mimořádně kvalitní plastová okna s trojsklem a solární zařízení pro ohřev užitkové vody. Úsporná koncepce domu šetří cenné zdroje i životní prostředí a zajišťuje extrémně nízkou spotřebu energie. Tyto klady nijak neubírají stavbě na atraktivní tváři, zjevné prostorové velkorysosti a nadčasovém designu.

Rodinný dům INNO je vysoce energeticky úsporný a v jeho konstrukci lze sledovat všechny přednosti komplexního stavebního systému Ytong

Rodinný dům INNO je vysoce energeticky úsporný a v jeho konstrukci lze sledovat všechny přednosti komplexního stavebního systému Ytong

Stoprocentně přírodní bílý pórobeton Ytong díky své struktuře, která je tvořená miliony vzduchových pórů, slouží také jako ochranná membrána domu. Zásluhou těchto pórů materiál přirozeně dýchá a nedochází v něm ke kondenzaci vodních par. Póry odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru, nebo ji uvolňují zpět v případě, že je v domě nezdravě přesušený vzduch – podobně jako funkční oblečení, které reguluje tělesnou teplotu a propouští pot.

Ve svém standardním řešení je dům nízkoenergetický. Ovšem zateplení pomocí přírodních tepelněizolačních desek Multipor povýší dům do pasivního standardu, a ještě více sníží náklady na vytápění. Oproti běžné izolaci jsou desky Multipor prodyšné a podílejí se tak na zdravém vnitřním mikroklimatu.

(kf)