Padesátiletá záruka!

Slovenský výrobce betonových střešních tašek Mediterran, jehož produkty Terran v ČR dodává brněnská společnost Mediterran CZ, působí na českém stavebním trhu od roku 2007. Mimořádně širokou nabídku betonové krytiny oživují střešní tašky tohoto dodavatele jednak výjimečnou kvalitou, ale také produkty, které lze označit za unikátní.

Jde například o typ Zenit břidlice. Svým povrchem taška připomíná přírodní břidlici a vytváří tak zcela výjimečný obraz střechy. V poslední době spotřebitele zase velmi zaujala novinka Synus. Ta je mimořádná svým jedinečným profilem – sinusoidou. Svojí hmotností pod 4 kg/ks je přímo předurčena k rekonstrukcím starších budov a zároveň má svým elegantním tvarem předpoklad stát se pýchou všech novostaveb.

Výjimečnost střešních tašek Terran spočívá ve skutečnosti, že jsou tónované přidáním oxidové barvy do základního materiálu. Na povrchu tašek se pak nachází homogenní ochranná vrstva, která se svojí barvou neliší od barvy základního materiálu. Tato ochrana se stará o absolutní nenasákavost, což zabrání tomu, aby na tašky škodlivě působily cykly mrznutí a tání. Také se tím značně prodlouží životnost krytiny. Z toho všeho potom vyplývají nejen konstrukční, ale i estetické výhody, protože pravděpodobnost uchycení mechů a jiných organizmů je na nenarušeném povrchu tašky mnohem menší. Tato vrstva vzdoruje i škodlivým účinkům smogu ve městech se znečistěným ovzduším. Rovnoměrným opotřebováním ochranné vrstvy se barva střechy nezmění, protože i materiál v celém svém průřezu je dokonale probarvený. V těchto souvislostech už asi nepřekvapuje, že společnost Mediterran jako jediná na českém trhu nabízí střešní krytiny Terran s padesátiletou záruční lhůtou!

Více informací na www.mediterrancz.cz