ELK s.r.o.

Pro každého existuje vhodný dům

Typově bungalov, a pokud jde o energetické nároky, tak pasivní standard… To jsou aktuálně dvě možná vůbec nejrespektovanější kvality rodinného domu. Jenomže obecně jsou tak trochu protichůdné.

Bungalov projektovaný a stavěný s cílem splňovat parametry pasivního domu ztěžuje dosahovanou konečnou energetickou bilanci svým vlastním tvarem. Protáhlý hranol bungalovu se značnými plochami střechy a základové desky vystavuje obvodové stěny ochlazovacím procesům při stejném vnitřním prostoru daleko víc, než rodinný dům v podobě blížící se krychli, a formálně tedy jako dvoupodlažní stavení. Takže seriózní dodavatelé investorovi toužícímu po pasivním bungalovu obvykle jeho záměr rozmluví. Ti ostatní se do díla pustí, ale výsledek pak bývá všelijaký.

Důkaz výjimečných schopností
Společnost ELK je na českém trhu jediným dodavatelem, který má bungalov v pasivním energetickém standardu podle evropských norem nejen v nabídce, ale také ho staví a sklízí s ním úspěchy v rámci nejrůznějších anket a architektonických přehlídek. Už tento detail je důkazem výjimečných schopností výrobce, který se jako specialista na energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní rodinné domy dlouhodobě profiluje. A to při zcela mimořádné různorodosti nabídky domů rozličných podob a velikostí. Každý zájemce si může vybrat typ, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám. Rozsáhlou a kontinuálně doplňovanou nabídkou typových domů je ELK vskutku unikátní. Jeho výroba je dozorována rakouskými, německými a českými zkušebními ústavy.

ELK a.s. je dceřinou společností rakouské firmy ELK-Fertighaus AG a na českém trhu působí už od roku 1989. V Plané nad Lužnicí sídlí jeden z výrobních závodů ELK, další jsou v Rakousku a v Německu. Koncern ELK je největším dodavatelem montovaných rodinných domů v Evropě, celkově realizuje kolem dvou tisíc staveb ročně, přičemž samotný výrobní závod v Plané nad Lužnicí má roční produkci 250 domů.

Exkluzívní vlastnosti dřeva
Všechny domy ELK jsou vyráběné jako montované na bázi technologie dřevěných rámových nosných konstrukcí. Vysoký stupeň předvýroby ve výrobních halách garantuje stálou kvalitu všech konstrukčních dílů i následnou rychlou a jednoduchou montáž na staveništi. Dřevěná konstrukce dodává domům ELK exkluzivní vlastnosti. Skladba obvodové stěny standardního nízkoenergetického domu je zárukou dosažení hodnoty koeficientu prostupu tepla na výjimečně nízké hodnotě 0,14 W/m²K. Mnohé výkony v rámci kompletace stavby realizované u konkurence jako nadstandardní a za příplatek, jsou v případě společnosti ELK samozřejmé a zahrnuté v základní ceně. Stejnou samozřejmostí jsou nejkvalitnější materiály, konstrukční komponenty a dodávané zařizovací předměty.

Počínání firmy ELK charakterizuje i neustálý inovační proces. Zřetelně to dokumentuje několik desítek vlastních vzorových domů v různých evropských zemích. Tyto průběžně aktualizované ukázkové domy jsou plně vybavené a umožňují zájemcům prohlédnout si svůj možný budoucí domov v reálné podobě. Kdo se pak skutečně rozhodne stavět, může mimo jiné využít chráněný zákaznický informační systém a podrobně na počítači sledovat průběh výroby a výstavby svého nového domu.

Ve třech stupních dokončení
ELK usiluje o kombinaci nejvyšší kvality, neustálý inovační proces a výborný poměr ceny a výkonu. Domy ELK jsou výjimečné, nemohou být tedy nejlevnější. Ovšem k peněžence investora jsou o to ohleduplnější při dlouhodobém provozu. A v samotném procesu pořízení nového domu se ELK cenou dokáže maximálně přizpůsobit potřebám investora – domy jsou dostupné ve třech stupních dokončení, každý stavebník si může vybrat způsob dodávky nejlépe odpovídající jeho možnostem.
Montované domy společnosti ELK jsou nabízené v různých stylech, typech a velikostech. Jsou tak různorodé, jako rodiny, které v nich žijí. Už tato rozmanitost zaručuje, že pro každého stavebníka existuje vhodný dům.

Montované dřevostavby ELK charakterizuje perfektní kvalita za přijatelnou cenu, nejmodernější konstrukční systém se skvělými tepelně izolačními vlastnostmi a značná variabilita dispozičního uspořádání. Dohromady to všechno dává exkluzivní pocit z bydlení, což se v případě největšího evropského dodavatele staveb tohoto druhu nepochybně očekává.

(cb) STYL&TIP: Rodinné domy 2013