Stíní i šetří

Rolety jako prostředek ochrany proti přemíře světla se osvědčují od nepaměti, ale zásluhou motoricky řízených rolet současnosti, doplněných o čidla reagující na povětrnostní podmínky, lze dokonce snížit náklady na vytápění i na chlazení budovy!

Založení s.r.o. společnosti

Po setmění se rolety na pokyn spínacích hodin automaticky stáhnou a tak vytvoří před okny dodatečnou tepelnou izolaci. Naopak, když v zimě svítí slunce, rolety se vytáhnou a tak pomohou vyhřát interiér domu nebo bytu. V létě, když slunce začne svítit příliš intenzivně, se rolety vrátí ke své prvotní funkci. Stáhnou se, a tak ochrání interiér před horkem a agresívním slunečním zářením.

Prodej založených společností

Venkovní zastínění jednoznačně zvýší komfort v interiéru
a přispěje ke snížení energetické náročnosti domu.

Jak to funguje? Pohon je umístěn v hřídeli, na kterou se navíjí roleta. Kabelem je propojen s nástěnným ovladačem. Pohon může mít také vestavěn přijímač dálkového ovládání. Pak je trvale připojen na rozvod síťového napětí 230 V a povely z ovladačů jsou přenášeny bezdrátově – z nástěnných či přenosných ovladačů, nebo také z automatických vysílačů. Pro místa bez přívodu elektrické energie jsou k dispozici pohony WireFreeTM, napájené z baterie, která je dobíjena solárním panelem.

Více na www.ovladamerolety.cz

(zr) Styl&Tip: Rodinné domy 2014